Gmina Jejkowice

Strona główna


Artykuły

Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca – Koncert Krzysztofa Respondka

Rodzinny Rajd Rowerowy

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

ZBIÓRKA ODPADÓW

  WIELKOGABARYTOWYCH, ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I OPON 

 w dniach 24, 31.05 oraz 07.06.2019r.

 

RODZAJ ODPADU

CO ZALICZAMY DO ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

CZEGO NIE ZALICZAMY DO ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

ODPADY WIELKOGABARYTOWE

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY BATERIE, AKUMULATORY

OPONY SAMOCHODOWE

Wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci, mogą być utylizowane jako odpady wielkogabarytowe. Na przykład: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, sieci na pranie, rowery, zabawki dużych rozmiarów etc.

wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki

Zużyty sprzęt elektryczny np. telewizory, opiekacze, suszarki, lokówki, radia, lampy, kinkiety, żarówki led, mikrofalówki, zużyte baterie, akumulatory samochodowe i akumulatory z elektronarzędzi itp.

Zużyte opony samochodów osobowych

 

Uwaga:

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane, takie jak deski drewniane, belki, panele, pokrycia dachowe, ramy okienne, drzwi, płoty, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Części, których nie mogą podnieść 2 osoby (więcej niż 50 kg pojedyncza część), nie będą wywożone jako odpady wielkogabarytowe.

22 maja 2019

Artur Szweda


Czytaj więcej o: ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Międzynarodowy Marsz NW za nami...

Tegoroczny Międzynarodowy Marsz NW odbył się w sobotę 27 kwietnia 2019r. i jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem. Marsz z kijami ukończyło prawie 100 osób. Na mecie na wszystkich czekała woda mineralna i pamiątkowe medale oraz poczęstunek.

W poszczególnych kategoriach przyznano pamiątkowe puchary. Wyróżniono także najstarszego i najmłodszego uczestnika marszu i najliczniejszą rodzinę. Ponadto wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano nagrody. Uczestnicy Marszu wzięli także udział w pikniku strażackim „Nie bój się ratować życia”, podczas którego strażacy z OSP Jejkowice instruowali wszystkich chętnych w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne zawody już za rok.

Zdjęcia tutaj:
Nordic Walking Jejkowice 2019

21 maja 2019


Czytaj więcej o: Międzynarodowy Marsz NW za nami...

Śląska Akademia Seniora

W marcu br zakończył się kurs komputerowy Śląska Akademia Seniora.
Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali tablety

Śląska Akademia Seniora

Zdjęcia tutaj:
https://photos.app.goo.gl/eMTXNsxx7k2Y9VhL6 

20 maja 2019

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Śląska Akademia Seniora

XII Marszobieg Jejkowicki

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW NA ŁAWNIKÓW

W dniu 31 grudnia 2019 roku kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2016-2019. Zgodnie z ustawą Rada Gminy powinna wybrać ławników na nową kadencję do końca października. Kolegium Sądu Okręgowego w Gliwicach ustaliło, że na rozpoczynającą się z dniem 1 stycznia 2020 roku kadencję Rada Gminy Jejkowice winna wybrać do orzekania w Sądzie Okręgowym 1 ławnika,
a do orzekania w Sądzie Rejonowym w Rybniku 2 ławników, w tym do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy 1 ławnika.

Ławnik - sądzia społeczny. Informator Ministerstwa Sprawiedliwości – Instytut Wymiaru Sprawiedliwości

Ustawa - Prawo o ustroju Sądów Powszechnych

Karta ławnika  - rozporządzenie

14 maja 2019


Czytaj więcej o: INFORMACJE DLA KANDYDATÓW NA ŁAWNIKÓW

Targi Pracy 2019

Wybory do Izb Rolniczych

Szanowni Rolnicy, Uprzejmie informujemy, że 31 maja 2019 r. upływa V kadencja organów samorządu rolniczego. Kolejne wybory odbędą się w dniu 28 lipca 2019 r. Zgodnie z Ustawą o Izbach Rolniczych czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach do walnego zgromadzenia mają członkowie izby.
Przysługuje im prawo kandydowania i głosowania w wyborach do Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej. Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej - http://sir-katowice.pl/wybory2019-2023. Gdzie na bieżąco umieszczane są wszystkie ważne informacje dotyczące wyborów do Śląskiej Izby Rolniczej.

14 maja 2019


Czytaj więcej o: Wybory do Izb Rolniczych

Jejkowiczanka finalistką Wyborów Miss Śląska Nastolatek 2019

19 maja 2019 roku odbędzie się kolejna finałowa gala Miss Śląska. Zostaną wówczas wyłonione najpiękniejsze kobiety województwa śląskiego powyżej 18 lat oraz wśród nastolatek. Spośród ogromnej ilości kandydatek wyłoniono 30 finalistek. Do Miss Teamu dostała się również mieszkanka Jejkowic-Sara Stempka,
 
Sara to 16-letnia dziewczyna, która uczęszcza do I klasy liceum im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Jak sama mówi prezentowany konkurs jest dla niej nie tylko zabawą czy przygodą, lecz również szansą na spełnienie marzeń. Sara jest osobą o wielu pasjach takich jak: modeling, taniec czy fotografia. Mimo tego pozostaje normalną nastolatką o wielu planach i marzeniach.
 
Sarę można wesprzeć oddając na nią głos SMS pod nr. 7248 o treści SMN.29
 
Zapraszamy również na instagram Sary: sara_stempka
Sara Stempka - Jejkowiczanka finalistką Wyborów Miss Śląska Nastolatek 2019 

9 maja 2019


Czytaj więcej o: Jejkowiczanka finalistką Wyborów Miss Śląska Nastolatek 2019

Ogłoszenie konsultacji projektu uchwały 6/2019

Zarządzenie Nr W.0050.35.2019 Wójta Gminy Jejkowice z dnia 08 maja 2019 roku w sprawie ogłoszenia konsultacji projektu uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat jak również trybu ich pobierania

Pliki do pobrania

8 maja 2019

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Ogłoszenie konsultacji projektu uchwały 6/2019

Ogłoszenie konsultacji projektu uchwały 5/2019

Zarządzenie Nr W.0050.34.2019 Wójta Gminy Jejkowice z dnia 08 maja 2019 roku w sprawie ogłoszenia konsultacji projektu uchwały w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym przez osoby z terenu Gminy Jejkowice

Pliki do pobrania

8 maja 2019

Artur Szweda


Czytaj więcej o: Ogłoszenie konsultacji projektu uchwały 5/2019