Bieg charytatywny dla Moniki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 marca 2017

Bieg charytatywny dla Moniki - plakat

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Moniki” organizowanej
przez Fundację PKO Banku Polskiego podczas Biegu Charytatywnego dla Moniki w Jejkowicach.

Uczestnicy Biegu Charytatywnego dla Moniki w sobotę 25 marca 2017 r. w Jejkowicach będą mogli pomóc 16-letniej dziewczynie chorującej na mukowiscydozę, która spowodowała u niej szereg powikłań. Obecnie zbierane są pieniądze na specjalistyczne leki. W przyszłości czeka ją przeszczep płuc. Monika jest podopieczną Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Moniki”
i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz Moniki. Kartki będą do odebrania w dniu biegu w Biurze Zawodów (
Gimnazjum przy ul. Głównej 42) w godz. 9.00-10.30. Bieg na dystansie 5 km i 10 km wystartuje o godz. 11.00.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Od 2013 r. odbyło się 246 takich akcji, w których wzięło udział ponad 84 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 257 beneficjentów kwotą ponad 3,45 mln zł.

W ubiegłym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 2. PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

 

Autor: Artur Szweda

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat Bieg Charytatywny

    Plakat Bieg Charytatywny

  • Powiększ zdjęcie Trasa biegu charytatywnego dla Moniki

    Trasa biegu charytatywnego dla Moniki