Nabór uzupełniający na Odnawialne Źródła Energii

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 maja 2020

logotypy oze

Szanowni Mieszkańcy!

W okresie od 01 czerwca do 15 czerwca 2020 r. zostanie przeprowadzony   nabór uzupełniający w ramach projektu partnerskiego dot. OZE (Odnawialnych źródeł energii) : instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła c.w.u. (ciepła woda użytkowa), pomp ciepła c.o.+c.w.u (centralne ogrzewanie + ciepła woda użytkowa),  kolektorów słonecznych i kotłów na pellet (biomasę).

Wnioski można składać osobiście w wersji papierowej (oryginalnie podpisanej) (w pokoju numer 10I piętro)  Urzędu Gminy Jejkowice przy ul. Głównej 38  w dni robocze (od poniedziałku do piątku)  w godzinach urzędowania, przesyłką pocztową na adres Urzędu Gminy Jejkowice, ul. Główna 38a,  44-290 Jejkowice z dopiskiem „Odnawialne źródła energii” (decyduje data wpływu do tut. Urzędu),

Celem naboru uzupełniającego jest utworzenie listy rezerwowej dla projektu partnerskiego pn. „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg.”. Całość projektu partnerskiego opiewa na łączną kwotę ponad 62 mln zł w tym blisko 53 mln zł dofinansowania, co pozwoli na realizację 3598 instalacji, z czego na terenie Gminy Jejkowice zostanie zamontowanych 92 instalacje, a koszty realizacji tego projektu na terenie naszej Gminy to ponad 1,6 mln złotych.

Nabór uzupełniający ma za zadanie znaleźć chętnych do udziału w projekcie w miejsce osób, które zrezygnowały lub z innych powodów nie wezmą udziału w projekcie. Gmina Jejkowice dysponuje ograniczoną ilością dostępnych instalacji OZE. W związku z tym, że cały czas trwa podpisywanie umów z mieszkańcami bądź składanie rezygnacji z projektu, docelowa liczba instalacji, które znajdą się w naborze uzupełniającym się zmienia. Informujemy Państwa że na dzień dzisiejszy dostępnych jest około 30 instalacji OZE (instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła c.w.u. (ciepła woda użytkowa), pompy ciepła c.o.+ c.w.u (centralne ogrzewanie + ciepła woda użytkowa),  kolektory słoneczne i kotły na pellet (biomasę).

Przetarg na poszczególne instalacje OZE został ogłoszony w dniu 12 marca br., wyłonienie wykonawców i realizacja instalacji u mieszkańców nastąpi dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Urzędem Marszałkowskim (przewidywany termin – sierpień 2020 r.). Przewiduje się, że pierwsze prace montażowe na terenie Gminy Jejkowice ruszą w I kwartale 2021 roku.

Mieszkańcy 11 gmin partnerskich, którzy wezmą udział w projekcie, otrzymają instalacje OZE zamówione w przetargu organizowanym przez gminę i to gmina przez 5 lat po zakończeniu projektu będzie ich właścicielem. Po zakończeniu trwałości projektu instalacje zostaną przekazane na własność mieszkańcom.

Autor: Artur Szweda