V TURNIEJ STRZELECKI

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 maja 2016

W dniu 20 maja 2016r. na Strzelnicy Bractwa Kurkowego w Jejkowicach odbył się kolejny Turniej Strzelecki dla szkół ponadpodstawowych Ziemi Rybnickiej pod patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego i Bractwa Kurkowego.

Turniej swym udziałem uświetnili Wójt Gminy Jejkowice – Pan Marek Bąk oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego - Pan Marek Profaska, a także władze Bractwa Kurkowego. O bezpieczeństwo i właściwy przebieg zawodów zadbali ochotnicy z OSP Jejkowice.

W szranki stanęło 8 drużyn – z Gimnazjum Lyski, Gimnazjum Jankowice, Gimnazjum Jejkowice i drużyna Szkoły Społecznej z Rybnika.

Zwycięstwo w Turnieju w kategorii chłopców wywalczyła drużyna z Jejkowic. Kolejne miejsca przypadły Lyskom, Rybnikowi i Jankowicom.

W kategorii dziewczyn pierwsze miejsce zajęła drużyna z Lysek, a drugie przypadło jejkowickim gimnazjalistkom.

Najlepszym zawodnikiem był Szymon Szulik z Jejkowic, który otrzymał puchar ufundowany przez Bractwo Kurkowe.Impreza przebiegła w duchu sportowej rywalizacji fair play.

Autor: Artur Szweda